Surkon Turoge 2015 Konferansına Katıldı «Geri dön

         

Enerji devlerini bir araya getiren 14. Petrol ve Gaz Konferansı (Oil & Gas Conference) 18-19 Mart tarihleri arasında Ankara’da Sheraton otelinde gerçekleşti. Enerji firmalarının tedarikçisi olan şirketimiz de konferansın katılımcıları arasında yer aldı.

Enerji ve petrol sektörünün önemli isimleri olan kurum ve kuruluşlar bölgesel ekonomik durum, Türkiye’de petrol ve gaz sektöründe yatırım ve yeni iş fırsatları, Rusya’nın enerji tedariğindeki görünümü, Doğu Akdeniz, Güney Gaz koridoru ile petrol ve gaz nakliyesinde depolama altyapısı, arama ve üretim faaliyetleri konusunda sunumlar yapıldı. Görüşler ve araştırma sonuçları paylaşıldı.

Enerji firmalarının ekipman tedarikçisi olan şirketimiz de, petrol ve doğalgaz boru hatlarının montajı, demontaj ve bakım hizmetlerinde kullanılan flanş ve tork ekipmanlarını sergiledi. İskoç imalatçı Equalizer International şirketinin imalatı olan ekipmanlar boru hatlarının montaj ve bakım işlemlerini kolaylaştırıyor, iş sağlığı ve güvenliğini artırıyor.

Enerji sektörünün tüm faaliyetlerinin yerel ve ulusal ölçekte her yıl değerlendirildiği uluslararası TUROGE konferansına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı. Taner Yıldız konuşmasında Türkiye’nin petrol ve gaz sektöründeki önümüzdeki yıllar için öngörülen projeleri anlattı.